Haber

İmamoğlu: “Gelecek 5 Yılda Belediye Hizmetimizi Taçlandırmak İçin Çok Daha Güçlü Çalışmalara Gireceğimizi Duyuruyoruz”

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece’deki İBB Net Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun açılış töreninde; “Halkımıza ayrım yapmadan hizmet etme konusunda büyük bir seferberlik olarak yürüttüğümüz belediye hizmetimizi önümüzdeki 5 yılda taçlandırmak için hep birlikte çok daha güçlü ve kararlı bir çalışma yürüterek, büyük bir hizmete imza atacağız. Başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’de.” “Bunu tüm ülkemiz insanlarına, vatandaşlarıma duyuruyoruz. Çok güzel başarılara imza atacağız” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Küçükçekmece’de İBB Net Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu’nun Sultanları açılış törenine katıldı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, CHP Parti Meclisi üyesi Turgay Özcan ve öğrencilerin katıldığı açılış töreninde konuşan İmamoğlu, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına vurgu yaparak şunları söyledi:

“İKİNCİ YÜZYILIN ARKASINDA İŞ YAPMA HEDEFİMİZDE İLERLİYORUZ: Elbette Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım attığımız andan itibaren, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışan işler yapma hedefimizde adım adım ilerliyoruz. Cumhuriyetin çocukları olmaktan gurur duyuyoruz. Eminim her biriniz böyle hissediyorsunuzdur. Cumhuriyet fikir ve ideallerine hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Elbette bu aynı zamanda bir eşitlik mücadelesidir, özgürlük mücadelesidir, adalet ve hukuk mücadelesidir, insanları mutlu etme çabasıdır. Bence Atatürk’ün en önemli özelliklerinden biri de hangi işi kime emanet edeceğini bilmesidir. Cumhuriyeti de gençlere emanet etti. Kime emanet edeceğini bilen Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Çünkü bu Cumhuriyetin onların gücü ve kararlılığıyla yükseleceğinin bilincindeydi. Gençlerin tutkusu, özgürlüklerine olan bağlılıkları, mücadele ruhu ve özgüvenli insan ve bireyleri, o ülkenin güçlü, kalıcı, kendinden emin ve geleceğe umutla yürümesini sağlayacaktır.

GENÇLER KEYİFLİ ŞEYLERE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞINI BİLİYOR: Elbette gençler aynı zamanda özellikle bu dönemde toplumun tüm önyargılarını kırarak hoşgörüsünü artıracağını ve insanların birlikte mutlu yaşamalarına büyük katkı sağlayacağını biliyorlar. Açık söyleyeyim, toplumda var olan tüm önyargılar insanların vicdanını, huzurunu artıracağını, huzurunu artıracağını biliyordu. Kısacası fikri hür, vicdanı hür nesillerle bu ülkenin daha güçlü olacağını biliyordu. Aynen öyle oldu ve bu kadar arttı. Gençler sayesinde bu yükseliş artarak devam edecek. Cumhuriyetin yöneticilerine, yani bizlere de doğal bir görev düşüyor. Sorumluluklarımız var.

YAPTIĞIMIZ HER ŞEYDE GÖZLERİMİZ GENÇLERİN ÜZERİNDE: Özellikle buradaki en önemli misyon gençlere hizmet etmek ve önlerindeki engelleri kaldırmaktır. Gençlerin hayallerini engellemeyen, hayallerinin gerçekleşmesine dair umutlarını artıran politikalar üretmek, gençlerin fikirlerine saygı duymak, gençlerin sahip olduğu gücü aynı şekilde ortaya çıkarmak, onlara gençlerle eşitleyici fırsatlar sunmak. dünyanın neresinde olursa olsun diğer gençler, özellikle eğitim konusunda. Bu bakımdan İstanbul’a hak ettiği imkan ve hizmetleri sunmak için çabalayan bir yönetim olduğumuzu bilmenizi isterim. Aslında yaptığımız her işte gençleri göz önünde bulunduruyoruz. Yani bu işte gençlere ekstra bir hizmeti nasıl sağlayabiliriz, buradan gençlere ne ayırabiliriz? Bütün politikalarımız, ürettiğimiz her iş aslında bu bakış açısıyla ortaya çıktı. Açılmaya devam edecek. Bu yüzden artık şehrimizde 11 bin noktada ücretsiz internet erişimi sağladık. Şehir restoranlarını açtık, açmaya da devam ediyoruz. Çünkü biz bu gençlerden birden fazlasını düşünüyoruz. Onun için istihdam ofislerimizi yeniden genişlettik.

150 BİN KİŞİYE İŞ BULMA SÖZÜMÜZÜ GERÇEKLEŞTİRDİK: Artık 150 bin kişiye iş bulma konusunda ilk sözümüzü yerine getirmiş olmanın ve görev süremizin bitimine 5 ay kala bu sözümüzü yerine getirmiş olmanın gururunu yaşıyorum. İstanbulda spor Bunun için imkanları genişletiyoruz. Sosyalleşmeleri için 60’tan fazla kütüphane açmayı başardık. Burada sadece iki öğrenci yurdu yok. Onlar açıldı ama diğer alanlarımızda çalışmalar devam ediyor. Burada muhteşem bir gençlik merkezi doğacak. İstanbul’un en özel kütüphanelerinden biri çok yakında burada açılacak. Bu nedenle staj imkanı sağlıyoruz. Gençlerimizin İstanbul’da kalıp staj yapmaları halinde yaz döneminde de yurtlarda kalmalarına olanak sağlıyoruz. Yani onların hayata dolu dolu bakmalarını sağlıyoruz. Bütün bunların gerçekleşmesi için bu fırsatları sağlamaya çalışıyoruz.

BU YIL 350 BİNE YAKLAŞIK GENÇE BURS VERECEĞİZ: Yıllık 75 bin öğrenciye burs imkanı sağlıyoruz. Bu yıl 300 binin üzerinde gence, yani 350 bine yakın gence burs vermiş olacağız. Bundan önceki dönemde sayısız sıfır vardı. Yurt yatak sayısı sıfırdı. Şehir restoranı sıfırdı. Çocuk odası sıfırdı. Bakın bu hizmetler yeni. Benim için bir çocuk odası metroya bedeldir dedim. Çünkü kreşte yeterli şekilde yetişmesini sağlayacağınız bir çocuk, yarın dünyanın en büyük buluşunu gerçekleştirecektir. Gelecekte gurur duyacağımız o kadar çok bilim insanı, o kadar eğitimci, o kadar sporcu, o kadar güzel ve yetenekli insan olacak ki. Onlar dünyadaki en büyük şeyleri başaran insanlar olacaklar. O fırsat eşitliğini sağladığınızda bu ülkenin, bu güzel toprakların insanları, bu Cumhuriyetin çocukları büyük işlere imza atacaklardır.

GENÇLERİ ÖZGÜRLEŞTİREN BİR ALAN YARATALIM: O bakımdan gençlere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. 5.200’e yakın gencimizi yurtlarımızda ağırlamaktan, onları yoldaşım gibi hissetmekten, onların İstanbul gönüllüsü olmalarını sağlamaktan gurur duyuyorum. Sizden tek isteğim var, tek beklentim var. Beni gördüğün yerde bana merhaba de. Senden başka bir şey istemiyorum. Ülkemize ‘İnternetin Sultanları’ adını verdik çünkü Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken bize belki de yaşadığımız en büyük mutluluklardan birini yaşattılar. 12 yaşında bir kızım var. O şampiyonluktan sonra kızımın hayata olan inancını, dayanıklılığını, kararlılığını, kararlılığını anlatamam. Zaten biraz uzun bir kızım var. Kapıdan girdiğimde karşımda bir dev görüyorum. Sadece bir kadın voleybol takımından bahsetmiyorum. Ben de gençliğin kararlılığı açısından konuşuyorum. Bu ülkenin kararlı gençlerinin, hem erkek hem de kız çocuklarının kaderinde büyük şeyler başarmak var. Yeter ki onlara yol açalım. Yeter ki onları ezen değil, özgürleştiren bir alan yaratalım.

MİLLETİN UMUDU OLDUĞUNUZU VERİYORUZ: Kararlı, disiplinli çalışmaları ve ruhları buradaki gençlerimizin geçişini sağlasın diye onlara ‘İnternetin Sultanları’ adını verdim. Umarım bu isimle Net’in Sultanları’ndan bazı sporcularımız gelecekte farklı etkinliklerinize gelir, sizi ziyaret eder ve burada sizlerle sohbet ederler. Hepsini sevgiyle, saygıyla, hayranlıkla izliyor, her birini hayranlıkla kutluyorum. İki yurtta toplam 1.042 öğrenci kalacak. Bu nüfusun 560’si kız, 482’si erkektir. Başlangıçta ufak tefek eksiklikler olabilir. Hepsini halledeceğiz. Eksik kalmayacaksınız ama burada banyolu, buzdolabılı, kesintisiz internetli konforlu odalarında büyük başarılara imza atmalarını istiyoruz. Konferans salonları, kütüphaneler, bilgisayarlar, dinlenme odaları, hobi mutfağı, yemekhane ve fitness salonu her yönüyle oldukça özelliklidir. Sizlerin aslında bu milletin umudu olduğunuzun sorumluluğunu üstlenecek bir hizmet sunuyoruz.

ÖZEL’E TEŞEKKÜRLERİMİ, KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜRLERİMİ GÖNDERİYORUM: Elbette sübvansiyonlu diyoruz ama sübvansiyon vermekten gurur duyuyoruz. Evet bu bütçeler bunlara ayrılmadı. Şimdi gidiyor. Peki hizmetimizde bir azalma var mı? Hayır. Peki bu nasıl oldu? Bunun adı bir avuç insanı sevindirmek yerine milleti sevindirme anlayışıdır. Başka hiçbir şey. 3 bakımdan iyi olsun. Öncelikle bu keyifli açılışta başarılar dilerim. İkinci olarak üyesi olduğum partinin genel başkanı Sayın Özgür Özel’e yeni dönemde başarılar diliyor, görev süresinde başarılar diliyorum. Partimize 13 yılı aşkın süre hizmet eden, çok değerli çalışmalara imza atan değerli eski genel başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükran duygularımı sunuyorum.

KONGREMİZ ‘BU ÜLKEDE DEMOKRASİ OLDUĞUNUN’ DELİLİDİR: Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Göreceksiniz ki, halkımıza ayrım yapmadan hizmet etme konusunda büyük bir seferberlik olarak yürüttüğümüz belediye hizmetimizi önümüzdeki 5 yılda taçlandırmak için hep birlikte çok daha güçlü, daha kararlı bir çalışmaya ve muazzam bir çalışmaya imza atacağız. İstanbul başta olmak üzere 39 ilçede ve Türkiye’nin her yerinde. Buradan tüm ülkemiz insanlarına, vatandaşlarıma duyuruyoruz. Büyük başarılar elde edeceğiz. Yolumuz açık olsun. Ülkemizde başarılarla dolu bir dönem yaşayalım. Ülkemiz güçlüyse, ülkemizde demokrasi varsa iyi bir şey olur. Kongremizi tebrik ederiz. Çünkü dünkü kurultay Türkiye Cumhuriyeti ve halkımız adına ‘Bu ülkede demokrasi vardır’ın kanıtı ve imzasıdır. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Onun için hayırlı olsun.

BİRÇOK YURT AÇMAYI DÖRT DÖNEMDE BEKLİYORUZ: Güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti, güçlü demokrasi, güçlü bireyler, artan evrensel değerler ve 86 milyon insanın varlığı… O zaman Gazze’de insanlık dramı yaşanmayacaktır. Ukrayna’da da savaş olmayacak. Güçlü Türkiye, ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesiyle yükselen bir Türkiye’dir. Bu bakımdan sorumluluğumuz sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine değil, inanın insanlık tarihinin beşiği olan bu kadim topraklarda yaşayan herkesin, Atatürk’ün izinden giden herkesin, aynı zamanda insanlığa ve dünyaya karşı da bir sorumluluktur. Kendimi öyle kabul ediyorum. Lütfen bunu da kabul edin. Çünkü sevgili genç arkadaşlarım, sizler dünyanın en özel bilim insanları, en özel iş insanları, en özel öğretmenleri, teknik insanları, mühendisleri ve hayata değer katan bireyleri olacaksınız. Çok şükür varsınız, başarılar diliyorum. Eviniz güzel olsun. “Daha birçok öğrenci yurdunun açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.”

YURTLARI ZİYARET ETTİ, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

Konuşmaların ardından yurtta; İmamoğlu, heyeti ve öğrencilerinin kestiği kurdeleyle resmen hizmete açıldı. İmamoğlu ve beraberindeki heyet yurttaki bir odayı ziyaret etti. İmamoğlu daha sonra kafeteryada öğrencilerle sohbet etti.

seben-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort