Haber

Derse gitmeden LGS’den 500 tam puan aldı! İşte Elif’in başarısının sırrı

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Liselere Geçiş Sınavı 4 Haziran’da yapıldı. Açıklanan bu sonuçların ardından sınavda dereceye giren isimler açıklandı. Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi’nin iki öğrencisi sınavdan 500 puan aldı. Derse girmeden 500 tam puan alarak birinci olan öğrencilerden Elif Buse Kemerkaya, Medya Ankara’nın mikrofonlarına konuştu.

“DENEYİM FAYDALI OLDU”

Okuluna ve ailesine desteklerinden dolayı teşekkür eden Kemerkaya, “Okulda 2 haftada bir deneme sınavı yapıyorduk, okuyan öğrenciler için faydalı oldu.”

“OKULDAN SONRA 3-4 SAAT ÇALIŞIYORDUM”

“Başarıya ulaşmak için kaç saat çalışmanız gerekiyor?” Soruyu yanıtlayan Kemerkaya, “Okuldan geldikten sonra 3-4 saat çalışıyordum. Okulda çalıştığım için yeterliydi. Derse bile gitmeme gerek kalmadı, daha verimli çalışabildim.” okulun sunduğu kurslar, çalışmalar ve denemeler sayesinde.” sözlerini kullandı.

“BU YIL 1’LER TEVFİK’TEN”

Ankara Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Çırakoğlu, “Biz bir aileyiz ve bu düsturla çalıştığımız için başarıya ulaştık. Okul çok köklü bir okul ve okul aile birlikleri hızlı çözümler üreterek öğrencilere yardımcı oluyor. öğrencilerin yurtdışında eğitim görmeden tüm ihtiyaçlarına burada ulaşabilmelerini istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.MİHVAK Vakfı Sinan Aksu’ya teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu