Haber

2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonu Yapıldı

2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonu, Çanakkale Valiliği ve Türkiye Yüzme Federasyonu’nun onayı ile Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü tarafından düzenlendi.

Sabah saatlerinde Eceabat ilçesine bağlı Kabatepe Limanı’ndan tekneye binen sporcular, saat 07.05 sıralarında Kemikli Burnu kıyılarından denize atladılar.

Maratonda Ümit Kemal Cengiz tek başına yüzerken, birinci bayrak grubunda Mert Çadırcı, Süha Gündüz, Özgecan Özdemircan, Işıl Özganan ve Kayhan Karahan, ikinci bayrak grubunda Kağan Karakaş, Kağan Alkan, İlker Ongun, Cansu Şenatar ve Gökcen Aydın yer aldı. bayrak grubu.

Sahil Güvenlik botunun çevrede güvenlik önlemi aldığı maratonda her sporcuya bir bot eşlik etti.

Açık deniz yüzücüsü Ümit Kemal Cengiz, 25 kilometrelik 2. Gökçeada Açık Deniz Yüzme Maratonunu 8 saat 3 dakika 25 saniyede tamamladı.

Gökçeada’da Kuzulimanı’nda plaja giden 47 yaşındaki Cengiz, alkışlayarak alkışladı.

Ümit Kemal Cengiz basına yaptığı açıklamada, başlangıçta maratonun kolay ve hızlı geçeceğini düşündüğünü belirterek, “Rüzgar arkamızda kaldı ama sonra pek rahat olmadı. Sonu biraz daha zor oldu. .Ben de bundan daha uzun süre yüzdüm ama oldukça zorluydu.Daha önce İskenderun ve Napoli’de yüzdüm.” Capri’de yüzdüm. Orada 36 kilometre oldu. Burada daha kısa görünüyor ama tam olarak 25 değil, 30 kilometreye yakın gibi hissettim.” dedi.

İstanbul Boğazı’nı geçme yarışına katılacağını belirten Cengiz, 3 ay sonra ara verip havuz yarışında deneyeceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu