Haber

İsrail Devlet Başkanı Herzog, Nablus’ta Yahudi yerleşimcilerin saldırısını kınadı

İsrailBaşkan İshak Herzog, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Yahudi yerleşimcilerin Nablus’ta Filistinlilere yönelik organize saldırısını kınadığını belirtti.

Herzog yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kanunları kendi elimize almayı, isyan etmeyi ve masumlara şiddet uygulamayı şiddetle kınıyorum. Bizim tarzımız bu değil. İsrail ordusu, polisi ve güvenlik güçlerinin bu aşağılık teröristleri yakalamasına ve bir an önce düzeni sağlamasına izin vermeliyiz.”

Öte yandan İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Nablus’ta yaşanan olaylar nedeniyle Yahudiye ve Samiriye yerleşim yerlerinde iki askeri birliğin daha takviye edildiği ve Nablus yakınlarındaki güvenlik noktalarının artırıldığı bildirildi.

Nablus’ta Yahudi yerleşimciler tarafından Filistinlilere yönelik organize saldırı

37 yaşındaki Filistin Kızılayı, Nablus’un Zatera kasabasında Yahudi yerleşimcilerin silahlı saldırısı sonucu gerçek kurşunla karnından yaralandı. Samih Hamdallah Mahmud Aktaşöldüğünü bildirdi.

Beyta beldesi sakinlerinden Aktaş’ın depremin ardından Türkiye’deki arama kurtarma çalışmalarına isteyerek katıldığı kaydedildi.

Yerleşimciler bölgede molotof kokteylleriyle saldırılar düzenleyerek Filistinlilere ait çok sayıda konut, iş yeri ve aracı ateşe verdi.

WAFA, Filistinli Aktaş’ın ölümüne ek olarak 392’den fazla Filistinli’nin gerçek mermiler ve kauçuk kaplı metal mermilerle yaralandığını, fiziki saldırıya uğradığını ve göz yaşartıcı gazdan etkilendiğini duyurdu.

polatelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu