Haber

Fraport TAV Antalyaspor, kadroya alınmayan oyuncularla yollarını ayırarak 2.85 milyon Euro’luk tasarruf sağladı.

Fraport TAV Antalyaspor, 2023-24 dönemi kadro yapısında düşünülmeyen ve yeterli performansı alamayan oyuncularla yollarını ayırmaya devam ediyor. Kulübün bu çalışmalar sonucunda 2 milyon 850 bin Euro tasarruf ettiği açıklandı.

Daha önce takımda bulunan 8 kiralık oyuncunun kulüplerine dönmesinin ardından sözleşmesi sona eren Fedor Kudriashov, yollarını ayırdı. Yönetim, sözleşmeleri devam eden ve teknik heyetin raporu doğrultusunda performans gösterilemediği için kadroya alınmayan oyuncularla görüşmelerini sürdürüyor. Bu doğrultuda Alperen Uysal, Admir Mehmedi ve Shoya Nakajima ile ayrılıkların ardından son olarak Houssam Eddine Ghacha ile yollarını ayırdılar.

Bodrumspor formasını giyecek olan Gökdeniz Bayrakdar’dan alınan bonservis bedeli dahil Luyindama’nın alacaklarından yapılan önemli indirimin yanı sıra Alperen, Mehmedi ve Nakajima’nın fesih ücretlerinden elde edilen yaklaşık 2 milyon 300 bin Euro tasarruf sağlandı. Cezayirli Houssam Ghacha’nın menajeri ile yaklaşık 2 ay süren görüşmelerin ardından kulübe 535 bin Euro kazandıran futbolcunun ayrılması konusunda anlaşmaya varıldı. Böylece takımda görülmeyen futbolcuların bonservis bedellerinde yapılan tasarruf 2 milyon 850 bin Euro oldu.

Kadroda yer almayan bazı oyuncularla görüşmelerin devam ettiği kaydedildi.

orhangaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu