Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan emekli maaşlarına zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Suudi Arabistan, Katar ve BAE’yi kapsayan Körfez gezisinden dönüşünde Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7 Yazarı Hasan Öztürk ile Ülke TV’de yayınlanan “Olağandışı” programının sunucusu Turgay Güler’in de aralarında bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“YÜKSELDİK ZAMAN BAZI FIRSATLAR VATANDAŞIN CEPLERİNE BAKIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 25’lik artışın ardından yeni düzenleme ve emekli maaşlarına ek zam taleplerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“YIL SONU İNCELENİYOR”

Erdoğan “Yıl sonu prestijiyle emeklileri yeniden değerlendirmemiz söz konusu. Memur, memur ve emekliler için bütçe şartlarını zorlayarak elimizden gelen en uygun artışı yaptık. Enflasyon için kimseyi ezmeyeceğiz diye söz verdik, bugüne kadar da vermedik. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerimize ek sosyal yardım payı vererek zam oranını yüzde 25’e çıkardık. Memur emeklilerine de birebir formda yüzde 25 zam yapıldı. Enflasyonun üzerinde zamlar yapıldı. Biz bu zamları memur, memur ve emeklilerimize yaparken bazı fırsatçı ve açgözlüler adeta vatandaşın cebine giriyor. Bu fırsatçılara izin vermeyeceğiz. Ticaret Bakanlığımız denetimlerini sıkılaştırdı, cezai süreçleri artırıyoruz.”söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu