Yaşam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sayın Kemal başarısızlığın kitabını SSK döneminde yazdı

ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK iflas ederken yazdığı ‘Vur Ama Dinle’ adlı kitabı gösteriyor. “SSK döneminde başarısızlığın kitabını Kemal Bey yazdı”olarak konuştu

“O kadar kibirli ki başarısızlığı kabul edemiyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan kitabı göstererek şunları söyledi:

İşte küçük bir kitapçık. Kemal Bey’in SSK başkanı iken hazırladığı kitapçık. İçinde ne var? Kendi çöküş açıklamaları var. Burada Savaş Ay’ın programındaki sefaleti kendi diliyle anlatıyor. “Hatalarımız var ama bizi dinleyin” diyor. Elbette herkes başında bulunduğu kurumun başarısı hakkında kitap yazar. Kemal Bey başarısızlığının kitabını yazdı. ‘Vur Ama Dinle’ adlı bu kitabı hazırladı. Kendi kişisel başarısızlık itirafı var. Ama o kadar kibirli ki bunu kabul edemiyor.

Kasımpaşa’da doğdum büyüdüm. Cemil Taşçıoğlu’nun adını verdiğimiz hastane Okmeydanı SSK Hastanesi idi. Merhum War Moon hayatta olsaydı, bugünün şehir hastanelerini görmüş olsaydı hasretini çektiği hastaneleri görmüş olacaktı.

Öyle durumlar var ki… Ben siyasette vilayet başkanıyken, bir örgütümdeki bir erkek kardeşimin eşi Okmeydanı SSK Hastanesi’nde doğum yaparken öldü. Neredeyse çocuğunuzu rehin alıyorlardı.

Kemal Bey, devlet için mi, millet için mi endişeniz var? Bize ne anlatıyorsun? Sonra kalkıp böyle saçma sapan bir broşür hazırlıyorsunuz. 14 Mayıs bunların hesabının sorulacağı gün olacaktır.

Bu hafta Kocaeli’de bir şehir hastanesi açtık. Biz bunları yaptık ve gözümüzün önünde çeviren hasta yakınları ‘Allah sizden razı olsun’ diyorlar. Şimdi eski hastanenin durumuna bakıyorum. Nereden nereye…

Ey aziz hemşehrim bir yanda bu hastaneleri yapan Tayyip Erdoğan ve ekibi Cumhur İttifakı var. Bir yanda Kemal Bey ve batırdığı SSK. Bir yanda ‘Kemal Bey’in yanındayız’ diyen Kandil dağından teröristlerin savunduğu 7 kişilik masa var. Bir yanda milletinin her şeyini koruma sözü veren Cumhur İttifakı var.

Gözden kaçırma Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kira artışlarında fırsatçılığa asla izin vermeyeceğiz Haberin Detayları

haberbasiskele.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu