Haber

6.4 büyüklüğündeki depremi NTV muhabiri şöyle anlattı: 99 büyüklüğündeki depremi gördüm ama böylesini görmedim, binalar yıkıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’ın Defne ilçesinde 6,4, Samandağ ilçesinde 5,8 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Defne ilçesindeki NTV muhabiri, depremin şiddetini “99 depremini gördüm, böylesini görmedim. Birçok bina yıkıldı” sözleriyle anlattı.

NTV muhabiri depremi şu sözlerle anlattı:

“99 DEPREMİNİ GÖRDÜM”

“Defne’deyiz, depremin hemen üstünde. Yerimiz Antakya’nın Defne ilçesi, Antakya ilçe merkezine biraz daha uzak. 99 depremini yaşadım, çok deprem yaşadım. Artçı sarsıntı yaşadım ama böyle bir şey görmedim. dayanamadık, yere çökmek zorunda kaldık.

“ÇEVRELERİMİZDEKİ BİRÇOK BİNA YIKILDI”

“Kameraman arkadaşım Hakan Arslan ile birlikte tuvalet ihtiyacımızı gidermek için hemen yanımızdaki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin lojistik merkezine gittik. Yolda yürüyorduk, birden başladı ve inanılmaz sarsıldı. ‘Ayağa kalkın.Çevremizde bir çok bina çöktü ve tahmin ettiğimiz gibi karavanımızın yanındaki o bina da çöktü.İnanılmaz bir şey oldu dayanamadık ve bulunduğumuz alan bir anda tozla kaplandı.Görebilirsiniz ki arkamda toz bulutu, burası 600 konutun yeri. İnanılmaz şiddetli bir deprem yaşadık. Yere düştük. Dayanamadık, çok şiddetli bir sarsıntı oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu